Szukanie zaawansowane

Wkład filtra spręż. pow. HF0005 OMI (6336)

Cena: 125,00 zł/szt.
Do końca: 66 dni (pią 28 cze 2019 15:30:02) Sprzedający: AZTECHNIKA (0)
Dodaj do obserwowanych Wyślij pytanie do sprzedającego
Ofert: Brak Wszystkie przedmioty sprzedającego
Tychy (Śląskie)

Opis

 

570 500 004
791 759 694
732 247 267

sklep@aztechnika.pl
serwis@aztechnika.pl
biuro@aztechnika.pl

Specyfikacja i opis produktu

Wkład filtra spręż. pow. HF0005 OMI 0,1 µm 560 L 

Fabrycznie nowy wkład filtra HF0005 OMI (dawniej 0004) – koalescencyjny - odpylający, odwadniający i odolejający – odseparujący olej ze sprężonego powietrza. Wychwytuje z przepływającego strumienia sprężonego powietrza cząstki stałe (brud – kurz, pył, rdzę itp.) jak i frakcje ciekłe – wodę i olej sprężarkowy czyli tzw. kondensat który jest bardzo agresywny chemicznie. W sytuacji gdy go nie odseparujemy, odfiltrujemy od spręż. pow. powoduje uszkodzenia, a nawet zniszczenie zasilanych urządzeń czy powstawanie wybrakowanych produktów, powłok lakierniczych itp.
Oferowany wkład przeznaczony jest do filtra HF0005 OMI (dawniej 0004) o przepływie do 560 litrów/min. i przyłączach G (BSP) "gw. Zapewnia filtrację w 1 klasie czystości wg międzynarodowej normy ISO 8573.1 dla cząstek stałych tj. do 0,1 µm oraz wody i oleju do 0,01mg na każdy m³ sprężonego powietrza.

W naszej ofercie znajdują się również wkłady filtrów, odwadniaczy – separatorów oleju innej wielko­ści przepływu, innej filtracji oraz maksymalnego nadciśnienia pracy do 20, 40, 64, a nawet 400 bar.
Również na indywidualne zamówienie dostępne wkłady filtrów do sterylizacji sprężonego powietrza oraz do

podciśnienia dla ochrony pomp próżniowych.


Kontakt: 791 759 694; 570 000 004;  www.aztechnika.pl


lub e-mail: aztechnika@poczta.fmaztechnika.biuro@poczta.fm;


Filtr odwadniacz - odolejacz HF0005 OMI przeznaczony jest do takich zastosowań jak lakierowanie tradycyjne, wodne i proszkowe, piaskowanie, cięcie plazmowe, zasilanie pneumatycznych narzędzi i ma­szyny, elektrozaworów, zaworów – rozdzielaczy i siłowników oraz jako przed-filtr dla adsorpcyjnych czy następnego stopnia filtracji C.
Wielką zaletą oferowanego wkładu filtra jest bardzo mały spadek ciśnienia – różnica ciśnienia wlotowego i wylotowego z filtra. Jest to spadek rzędu tylko 0,2 bara dla nowego wkładu. Tak dobry parametr uzyskano dzięki nowatorskim materiałom ( boro-silikatowe mikro-włókniny oraz bardzo gęstego plisowania jednej z wewnętrznych warstw) do budowy wkładu filtrującego i wykorzystaniu nowych, w tej dziedzinie zasad fizyki - dyfuzji, bezwładności i koalescencji. Tak mały spadek ciśnienia przekłada się na niewielkie straty energii potrzebne do pokonania oporu przepływu przez tak zbudowany wkład filtra.

Również nie do przecenienia w oferowanym wkładzie filtra jest nowatorskie mocowanie w korpusie filtra. Nie jest to mocowanie na gwintowanej, stalowej szpilce, tak jak jest u wielu innych producentów lecz w formie nie korodujących plastykowych wypustek wciskanych w odpowiednie szczeliny korpusu filtra. Kontakt tej stalowej szpilki z agresywnym kondensatem powoduje jej silne korodowanie co w konsekwencji uniemożliwia wykręcenie zużytego, zatkanego wkładu i wkręcenie nowego. Często, w takiej sytuacji dochodzi do urwania szpilki co uniemożliwia dalsze eksploatowanie tak uszkodzonego filtra.
 
 

 

Galeria

 • Formy płatności Wpłata na konto bankowe
  Płatność przy odbiorze
 • Warunki dostawy Sprzedający pokrywa koszt przesyłki
  Czas dostawy: 3 dni
 • Opcje transportu
  Pierwsza szt. Kolejna szt. Ilość w paczce
  Przesyłka kurierska 0,00 zł 0,00 zł 1 szt.